Güncelleme Tarihi: 12.11.2013 - Arpa Yemlik: 0.59 TL/Kg - Buğday Yemlik Kırmızı: 0.76 TL/Kg - Mısır: 0.58 TL/KG - Soya Küspesi Dökme İth: 1.50 TL/Kg - Çiğ süt fiyatı: 0.93 TL/Kg - Dana: 16,45 TL/Kg - İnek: 13,16 TL/Kg - Düve: 15,04 TL/Kg - Süt Kuzusu: 23,50 TL/Kg - Ayçiçek Küspesi Dökme: 0.60TL/Kg
HABER DETAY
Tarımsal Yayımcılık ve Danışmanlık Çalıştayı yapıldı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı düzenlediği çalıştay ile ilk kez akademisyeninden çiftçisine tarım sektörünün tüm kesimlerini bir araya getirdi. Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı'nın organize ettiği “Tarımsal Yayımcılık ve Danışmanlık Çalıştayı” 17 Şubatta sonuç bildirisinin yayınlanmasıyla sona erecek.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı yeniden yapılanma çalışmaları çerçevesinde eğitim, yayım ve yayınlar faaliyetlerini tek çatı altında toplayarak anlamlı bir birlikteliğe imza attı. Çalıştay bu birleşimin ilk meyvesi olacak. Çalıştayda tarımsal yayımcılığın tüm sorunları masaya yatırılarak çözüm yolları aranıyor ve sektörün geleceği hakkında yol haritası hazırlanıyor.

Çalıştayda Milli Eğitim Bakanlığı ve Kalkınma Bakanlığı uzmanları yanı sıra üniversitelerin ve medya kuruluşlarının temsilcileri de yer aldı. 20 ayrı kurumun temsil edileceği çalıştaya sivil toplum kuruluşları da katıldı. Konusunda uzman isimlerin 8 konu başlığı altında sunum yaptığı çalıştaya 287 kişi katıldı.

Çalıştayın ilk gününde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının yayım faaliyetleri bütün yönleriyle anlatıldı. Tarımsal yayımcılığın vizyonu, stratejileri, sorun ve hedeflerinin tartışılacağı çalıştayda, sektörel işbirliğinin geliştirilmesinin önemi vurgulandı. Çalıştayın açılışında konuşan Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanı Recep Tezgel çalıştayın sonunda tarımsal yayımcılığın yol haritasını çizmeyi amaçladıklarını söyleyerek çalıştayın önemine vurgu yaptı. Tezgel, tarımsal yayım çalışmalarında modellerine önemine vurgu yaparak Web Tarım TV'nin çiftçi eğitiminde üstlendiği rolü anlatarakve dünyaya model olduğunu söyledi.

 

tarimyayin.gov.tr