Güncelleme Tarihi: 12.11.2013 - Arpa Yemlik: 0.59 TL/Kg - Buğday Yemlik Kırmızı: 0.76 TL/Kg - Mısır: 0.58 TL/KG - Soya Küspesi Dökme İth: 1.50 TL/Kg - Çiğ süt fiyatı: 0.93 TL/Kg - Dana: 16,45 TL/Kg - İnek: 13,16 TL/Kg - Düve: 15,04 TL/Kg - Süt Kuzusu: 23,50 TL/Kg - Ayçiçek Küspesi Dökme: 0.60TL/Kg
HABER DETAY
Danışmanlarımız Sahada

Birliğimizin vermiş olduğu danışmanlık hizmeti kapsamında Şarkikaraağaç ilçesinde 40 işletmeye danışmanlık hizmeti sunulmaktadır. Haziran ayından bu yana yapılan işletme ziyaretlerinde yetiştiricilerimize vermiş olduğumuz danışmanlık hizmeti devam etmektedir. Şarkikaraağaç ilçesinde Arak-Başdeğirmen-Çaltı-Beyköy-Yeniköy-Yakaemir-Köprü-Merkez-Göksöğüt  köy ve kasabalarına danışmanlık hizmeti verilmektedir. Bu kapsamda Haziran ayından bu yana işletme ziyaretleri yapılmaktadır. Danışmanlarımız sahada yetiştiricilerle aktif olarak görüşmekte olup yetiştiricilerimize teknik anlamda destek olmaktadır.

Danışmanlarımız Zir. Müh. Hakan Sağlam, Cihan Doğan ve Nazif Uzun ilçede danışmanlık hizmeti alan  yetiştiricilerin işletmelerine giderek yetiştiricilerimize teknik bilgi konusunda yardımcı olmaktadırlar.

Çaltı köyü Hüseyin Duman'a ait işletme. İşletme ziyaretlerinde yetiştiricilerimize rasyon, bakım-besleme konusunda yardımcı olmaktadırlar.

Çaltı Köyü Şaban Yılmaz'a ait işletme. Fazla sayıda genç hayvana sahip olan işletme sahibi Şaban Yılmaz'a genç hayvanların bakım-besleme ile alakalı bilgiler verilmiştir.

Yeniköy Bayram Ay'ın işletmesi. İşletmedeki silajı kalitesi üzerinde tartışılmış ve kaliteli kaba yemin hayvan beslemede ne kadar önemliolduğu belirtilmiştir.

Yeniköy Bayram Ay'ın işletmesi. İşletme ziyaretleri kaba yem ihtiyacının karşılanamadığı ve hayvansal üretimde kaba yem açığının nasıl giderileceği konusunda işletme sahiplerine bilgiler verilmiştir.

"

Aynı zamanda Şarkikaraağaç Arak Köyünde Şener Buran'a ait işletmede Tarım Danışmanı Nazif Uzun tarafından siyah alaca ırkı hayvanlarda tip sınıflandırma da yapılmıştır.